I MANEWRY RATOWNICZE JEDNOSTEK Z GMINY KÓRNIK

Z przyjemnością informujemy, że I Manewry Ratownicze Jednostek z Gminy Kórnik już za nami!

Nasza jednostka miała zaszczyt zorganizować i przeprowadzić te ważne ćwiczenia, w których wzięły udział wszystkie jednostki z naszej gminy: Ochotnicza Straż Pożarna w Kórniku, Ochotnicza Straż Pożarna w Robakowie, OSP Czmoń, Osp Szczytniki Osp Szczytniki, oraz OSP Radzewo.

Scenariusze manewrów obejmowały różne dziedziny ratownictwa, w tym:

- Działania techniczne, obejmujące ćwiczenia z wypadku komunikacyjnego oraz użycia poduszek wysokociśnieniowych.

- Działania wysokościowe, które wymagają nie tylko sprzętu, ale także ogromnej wiedzy i umiejętności.

- Działania medyczne, ponieważ ratownicy często muszą działać w sytuacjach, gdzie każda sekunda się liczy.

- Zarządzanie powietrzem, co jest kluczowe w przypadku sytuacji kryzysowych.

Każde z tych założeń było dokładnie przygotowane i omawiane pod czujnym okiem doświadczonych instruktorów. Nasze jednostki miały okazję poznać nowe techniki, doskonalić swoje umiejętności i wymieniać się cennym doświadczeniem. Wszystko po to, aby nasza gmina była jeszcze bezpieczniejszym miejscem!

Na zakończenie dnia nie mogło zabraknąć tradycyjnego ogniska, przy którym wszyscy mogli delektować się smacznymi kiełbaskami.

Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tego znaczącego wydarzenia:

Tartak Damian Kałuziński oraz Nadleśnictwo Babki za udostępnienie terenu

Sokołów za zadbanie o wyżywienie strażaków

Miasto i Gmina Kórnik za wsparcie finansowe w ramach dotacji "Pierwsza Pomoc dla Każdego".

Pomoc Drogowa Kórnik za dostarczenie wraków samochodów

SKIP GROUP za dostarczenie kontenera, który posłużył przy jednym z zdarzeń

Strażak za obiektywem, która uwieczniła te ważne chwile na świetnych zdjęciach

Instruktorom od Noharm MED, Centrum Szkoleń Sobkowiak, Waldemarowi Pruss oraz Damianowi i Marcelowi, którzy przekazali nam cenną wiedzę.

Sołtyskom, Fundacja Strażacy Wielkopolska, Pozorantom, Janowi Grzybowskiemu oraz wszystkim strażakom za wsparcie logistyczne i pomoc przy organizacji tego wydarzenia.

Dzięki Waszemu zaangażowaniu i poświęceniu, nasza społeczność staje się coraz bezpieczniejsza. Dziękujemy i czekamy na kolejne wspólne inicjatywy!

Poniżej przedstawiamy kilka zdjęć z tego wydarzenia: